MAFIÁNI

Autor: Peter Puškár | 23.2.2012 o 8:58 | (upravené 28.2.2012 o 23:29) Karma článku: 7,30 | Prečítané:  866x

(Poprava politikov) Niekedy premýšľam, aké by to bolo, keby raz niekomu naozaj praskli nervy a vybral by sa s guľometom do budovy parlamentu alebo vlády?

História slovenskej politiky je históriou mafiánov. Po masových rozkrádačkách, ktoré naštartoval Mečiar počasvláda SR svojej krutovlády v 90tych rokoch, sa začali ozývať hlasy volajúce po nových tvárach v politike. Veľkého Muftyho vystriedal malý chlapík so šibalským úsmevom menom Dzurinda a okrem dvojnásobných platov nám sľuboval celkovú zmenu fungovania tohto štátu. Bohužiaľ, svoju vládu postavil na rovnakých princípoch ako jeho predchodca. Netransparentné financovanie strán, miesta v dozorných radách dohodené kamarátom, pochybné tendre a kúpené hlasy. Inštitucionalizovaná kriminalita v podobe štátnej správy tak mohla veselo pokračovať ďalej.

 

Voľby v roku 2006 vyhral Róbert Fico, ktorý sľúbil všetkým všetko a získal dostatok hlasov, aby mohol zostaviť vládu.  Mal však problém, pretože jeho program bol pre väčšinu strán neakceptovateľný a tak sa rozhodol spolčiť sa s dvoma mafiánmi najhrubšieho zrna. Páni Slota a Mečiar prezentujú to najhlbšie morálne bahno, aké sa na Slovensku za tých dvadsať rokov usadilo. Je im úplne jedno s kým, kde a za akých podmienok budú vládnuť, hlavne, že sú pri korytách. Týchto pánov nemožno nazvať zlodejmi, pretože zlodej schováva svoju tvár a snaží sa, aby ho nechytili. Za Ficovej vlády sa však kradlo tak drzo a okato, že sa toto správanie nedá označiť iným slovom než mafiánske.

Po posledných voľbách zavládlo v našich vskutku „nestranných“ médiách nadšenie. K moci sa dostala opäť pravica, ktorá do politiky naozaj priniesla nové tváre. Tie sa však po chvíli ukázali ako nekompetentné, ak nie priam neschopné rozhodovať o akejkoľvek záležitosti.  Namiesto rozumného vládnutia a bojovania s krízou sme boli svedkami hašterivosti, mediálnych vojen a morálneho úpadku v parlamente. SaS sa tvárila ako strana odborníkov, ale okrem odvodového bonusu, ktorý nakoniec ožobračí ľudí  nedokázala prísť so žiadnym prepracovaným nápadom, ako riešiť súčasnú situáciu v ekonómii, školstve či kultúre. Navyše zo sebou dotiahla do parlamentu šaša Matoviča a jeho nohsledov bez názoru, ktorí okrem lepenia plagátov a porušovania dopravných predpisov nič poriadne za ten rok a pol neurobili.

V súčasnosti sa v parlamente nachádzajú tri druhy politikov. Do prvej skupiny patria ľudia ako Fico či Dzurinda, ktorí sa správajú ako inteligentní mafiáni, rozhodujú o províziách a chodia na jachty s vplyvnými podnikateľmi. Ich opakom sú politici typu Matovič alebo Slota s primitívnym vystupovaním a ešte primitívnejšími návrhmi zákonov. Nevedia nič o veciach o ktorých rozhodujú a preto sa v televíznych diskusiách správajú agresívne, aby zakryli svoju vlastnú nepripravenosť. Tretím druhom sú potom poslanci, ktorých mená nikto nepozná, pretože sa k ničomu nevyjadrujú a štyri roky len zrážajú opätky a stláčajú tlačidlá, ako im prikážu.

Nemám rád ani jeden druh. Títo ľudia nemajú právo vládnuť našej krajine. Nie po tých skúsenostiach, ktoré s nimi máme, nie po tom, čo sme si prečítali Gorilu. Vo vyspelých krajinách by spis Gorila alebo Sasanka znamenal okamžitý koniec politickej kariéry, za ktorým by nasledoval súdny proces. Rozdávanie neuveriteľného množstva peňazí daňových poplatníkov ako odmeny za „dobré správanie“ pri hlasovaní je naplnením skutkovej podstaty slova vlastizrada. Zločin, ktorý sa kedysi trestal smrťou.

Stav, ktorý tu máme je dlhodobo neudržateľný a aj nedávne protesty ukazujú, že ľuďom dochádza trpezlivosť. Je len otázkou času, kedy dôjde k vážnym občianskym nepokojom a potom zase treba uvažovať kto bude mať guľomet?

Občan však aj v tejto prehnitej republike má možnosť, ako zmeniť veci k lepšiemu. Tou možnosťou sú voľby.  Politická strana PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ by zabezpečila poriadne a verejné vyšetrenie všetkých aj nemedializovaných káuz, ktoré sa tu za tých dvadsať rokov nazbierali. Sme za obnovu slovenskej politickej scény a pochytanie všetkých goríl, ktoré nám tu pobehujú po krajine. Sme za to, aby sa vrátili tam, kam patria a to za mreže. PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ  presadzuje princíp priamej demokracie, aby mali občania právo spravovať svoj štát vo všetkých oblastiach, ktoré ovplyvňujú kvalitu ich života. Chceme, aby boli občania jediným vlastníkom štátu! Nechceme, aby sa museli rozhodovať medzi veľkým a ešte väčším zlom. Odmietame vládu goríl, starých skorumpovaných politikov a budeme sa snažiť o zníženie počtu poslancov zo 150 na 100. Slovensko si nemôže dovoliť vydržiavať 50tich darmožráčov v parlamente, ktorí stláčajú gombíky a nič nerobia.

 

http://www.pravoaspravodlivost.sk

http://www.facebook.com/STRANAPRAVOASPRAVODLIVOST

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?