Hrozí nám tretia svetová?

Autor: Peter Puškár | 7.4.2016 o 18:00 | (upravené 8.4.2016 o 1:26) Karma článku: 2,87 | Prečítané:  1014x

Tento blog som napísal asi pred polrokom len som ho neuverejnil, pretože som si myslel, že sa to naozaj zmenilo. Zmenilo veru zmenilo a to najmä útokom v Bruseli, bez ohľadu kto ho viedol, schválil a kto mu nezabránil.

3sv

Bez väčšieho rozruchu sa zvýšil stupeň teroristického ohrozenia na Slovensku. Kedysi sme sa z toho smiali, že to majú v Amerike na televízoroch a ukazuje im to aké je nebezpečenstvo terorizmu. Neprešlo veľa rokov a už je to aj u nás. Je to možno daň za slobodu, ale nakoniec nám ju rôzne obmedzenia zoberú zákonne. Veď to zobrali aj nacisti a fašisti, tiež mali na to zákony. Aký je teda rozdiel medzi tými a týmito? No, že zatiaľ ma nikto nezatvára za to, že píšem. Síce si vymyslia niečo iné, ale aspoň to nie je také okaté.

11

Súčasná situácia vo svete nás núti zamyslieť sa nad otázkou, či nám reálne nehrozí III. svetová vojna. Bude miestom vojny práve stredná Európa? Globálny poriadok sa otriasa v základoch a každú chvíľu môže vypuknúť katastrofický scenár. Ľudstvo je nepoučiteľné a ako ovce sa necháme politikmi zatiahnuť do konfliktov.

Celá “migračná kríza” je vyvolaná účelovo a zámerne. Svet taký ako ho poznáme skončil.  Nebezpečný je hlavne nekontrolovateľný prílev utečencov, ktorý stavia národy EU oproti sebe.

Podobný priebeh udalostí ako z prvej svetovej vojny sa momentálne odohráva na maďarských hraniciach, ktoré sa ocitli pod náporom utečencov. Situácia na maďarskej  hranici je veľmi znepokojujúca a je to čím ďalej horšie. Postavili plot proti utečencom a maďarské ozbrojené sily sú dokonca pripravené použiť bojové vozidlá na ochranu južných hraníc.

33

Ohrozené sú ako naše hranice tak aj my, naše spôsoby života, naša kultúra a celá Európa. Celý tento utečenecký scenár, pripomína scenáre zo svetových vojen, kde taktiež zlyhávala diplomacia, solidarita a spolupráca Európy. História sa opakuje. Ďalší veľký teroristický útok by mohol byť spúšťačom tejto katastrofy.

44

Situácia sa za posledné roky veľmi zmenila. Vojna na Ukrajine, v Líbyi, Sýrii… Našťastie sa nášho štátu vojna ešte nedotkla priamo. Nezabíja, neničí, nepustoší, nikto nebol nútení opustiť svoj domov a utekať.  No predsa sa nás vojna týka a našu krajinu a náš mier si budeme môcť uchovať len vtedy, keď ho budeme brániť, a nie strkať hlavu do piesku. Ten kto sa nebráni stáva sa obeťou a čas večného mieru sa skončil.

55

Najdôležitejšie je však si uvedomiť to, že sa nesmieme nechať manipulovať tými, čo nám chcú vojny vsugerovať do hláv. Lebo ak sa začnú vojny v hlavách začnú sa aj vojny tiel. Komu teda zvoní zvonec? Nielen migrantom, ale aj samotnej Európe, ktorej humanistický odkaz sa nám rúca pred očami…

66

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slováci prehrali s USA aj druhýkrát a na olympiáde končia

Slovenskí hokejisti dostali päť gólov.

DOMOV

Dobré ráno: Česká ČSSD? Fico im rozprával o bordeli a prostitútkach

Českí sociálni demokrati zmenili šéfa.

KOMENTÁRE

Prepáčte, ploty ani zverochody nebudú, počkať musia aj výtlky

Málo sa sťažujú zdravotníci a hasiči, ktorí ten bodrel musia chodiť odpratávať?


Už ste čítali?