Nová vláda – (Pyrrhovo víťazstvo)² /na druhú/

Autor: Peter Puškár | 11.4.2016 o 8:00 | (upravené 15.4.2016 o 9:10) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  378x

Fico je politik, ktorý si stále potrebuje vytvárať nepriateľov, aby na nich dokazoval svoju statočnosť a veľkosť. 

Využíva týchto nepriateľov k svojmu rastu a stále potrebuje nájsť kontroverznejšiu postavu verejného života, na ktorú bude poukazovať. Prípadne mu pomôžu najatí pseudonovinári  tak ako sa im darí písať aj o mne.

pyrhovo vitazstvo1

Fico potrebuje bodovať. Chce odvrátiť kauzy, ktoré sa mu sypú jedna za druhou. Lepšie povedané ktoré mu sypú jeho vlastníci, jeho tvorcovia, sponzori, podporovatelia a všetci ktorým dovolil alebo musel dovoliť kradnúť a okrádať tých, ktorí sú ticho. Tak ako sú ticho pri voľbách tak sú ticho aj keď sú okrádaní a preto si nič iné nezaslúžia iba vládu tých, ktorých nechali zvoliť.

Často napáda iných. Len účelovo a bez dôkazov. Neustále odvracia pozornosť od podstatnejších vecí a jeho ovečky mu to stále pekne zožerú, bez toho aby nad tým čo i len trochu porozmýšľali. Veď načo?

pyrhovo vitazstvo2

Podľa mňa sa riadi heslom : neodpovedať na položené otázky a odpovedať na otázky nepoložené.

Zdravotníctvo je v katastrofálnom stave, školstvo finančne podvyživené. Oba tieto rezorty v jame levovej. Ale témy o migrantoch hneď túto problematiku odsunuli. Vôbec zrazu nezáležalo na tom, že v nemocniciach sa nekúri, a že výsledky školákov sú v medzinárodných meraniach horšie. Ale podporujeme takzvaný vesmírny výskum, na ktorý zo štátnych peňazí sme vynaložili zatiaľ asi 600.000€ to je toľko, koľko tí čo čítate tento článok zarobíte priemerne asi za 900 mesiacov teda za 75 rokov a to si z toho nič nekúpite! To je taký výskum, ako keby sme premrhali peniaze na výskum automobilu. Totižto „družica“ na ktorej „výskum a vývoj“ sa všetci skladáme sa dá kúpiť aj s vypustením na bežnú dráhu za menej ako polovicu peňazí vynaložených len na tento akože „výskum“.

pyrhovo vitazstvo3

Podobne je to aj teraz. Na úrade vlády sa tvorí organizovaná zločinecká skupina, ktorá sa naďalej chystá rozkrádať tento štát, ale v novinách sa rieši Kotlebom zrušené divadelné predstavenie, Kollárove fotky alebo Puškárov polyhistorizmus.

A presne toto odvracia pozornosť verejnosti od skutočných problémov, ktoré postihli Slovensko. Teraz mu Kotleba prišiel presne do rany. Je pre neho ideálny kandidát. Vládu aj tak nevytvorí a väčšinu zrejme nikdy nezíska. Keď Ficovi začne dochádzať dych vždy ho použije aby mohol postrašiť. Potrebné je len to, aby Kotlebovi stále robili médiá okolo neho rozruch a škandály, ktoré novinári hneď začnú riešiť. Alebo ešte lepšie aj keď to nebude skutočný škandál treba nájsť nejaké médium a uverejniteľa, lebo to nie sú novinári čo uverejňujú niektoré veci, ktorý je ochotný klamstvá uverejniť. Toto je ten zásadný faktor, o ktorý sa môže kedykoľvek oprieť a ktorý Ficovi dodáva tú potrebnú ISTOTU a sebavedomie.

O tom, že Ficova vláda zavŕšila likvidáciu strednej triedy, malé a stredné podnikanie, podkopáva nohy živnostníkom, o tom sa nepíše. Skúste si však vyhľadať ako „nacista“ Kotleba zrušil divadelné predstavenie v Brezne, a nájdete o tom do podrobna všetko.

Vládu vytvorili strany, ktoré objavili príležitosť sa spoluchopiť moci. V podstate nie je im čo vytknúť z politologického hľadiska naplnili účel, ktorý má každá strana ktorá ide do volieb. A tým je, podieľať sa na moci a vládnutí. V tomto prípade by som to prirovnal k Pyrrhovmu víťazstvu. Mali však inú možnosť?  Exgazda pravice svoj úspech nezvládol ešte pred tým ako sa dostavil, pritom mu stačilo iba mlčať. Proste to čo vie každý aj neskúsený politik, že niekedy je menej viac a mlčať je zlato. Procházka počas prieskumového moratória mohol len mlčať a usmievať sa. Namiesto toho, motal dve na tri, niečo povedal a potom to odvolal, neskôr odvolal to, že odvolal a potvrdil to čo odvolal. Vyvolal neistotu u všetkých nielen potenciálne svojich voličov. Most a SNS samozrejme len využili šancu v podstate Smer je na vládnutie reálne najviac pripravený. Stačí zopár kozmetických úprav a získa naspäť svoju pozíciu. Nakoniec unaví všetkých reptajúcich a „revolucionárov“. Revolúcie totižto NIKDY neprebehli tak, ako je to v oficiálnych análoch. Skôr práve naopak, vždy to bola zmena vychádzajúca z existujúcich mocenských a vládnucich štruktúr. Preto aj na Slovensku môžeme očakávať len to, že ak nastane zmena tak je najpravdepodobnejšie, že ju zorganizuje niekto blízky Smeru. Vymení unaveného Fica a bandu zlodejov, ktorí sa okolo namontovali, za niekoho nového. S podmienkou beztrestnosti za rozkrádania ktoré narobili. A ide sa ďalej tak, ako desaťročia predtým. V médiách veľké úspechy vlády a v skutočnosti zhoršujúca alebo stagnujúca životná úroveň oproti zvyšku civilizovaného sveta. Tí, ktorí chcú nájsť uplatnenie v nejakom obore nechcú bojovať s mocou a preto emigrujú aj keď teraz sa to inak volá… Ku nám samozrejme tiež prídu noví ľudia teda imigrujú a obávam sa, že to nebudú práve tí najschopnejší z okolitých krajín… Ale veď to už asi aj vieme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?